Yatak Modelleri Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
665
Yatak Modelleri Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?
Yatak odanızı tasarlarken en temel ihtiyacınız, konforlu ve kullanışlı bir yatak. Bedeninize uygun seçimler ile konforlu bir uyku deneyimine sahip olabilirsiniz. Rahat ve huzurlu uykular için seçeceğiniz yatağın teknik özelliklerine göz atın. Farklı sünger tiplerine ve yüzey özelliklerine sahip ortopedik, yarı ortopedik ve şilteli alternatifler arasından ihtiyacınıza uygun olan ürünü seçip; beğendiğiniz bir karyola veya yatak başı ile kombinleyebilirsiniz.
Çift Kişilik & Tek Kişilik Yatak Modelleri
Ebeveyn odası, çocuk odası, genç odası, misafir odası gibi evinizin farklı bölümlerinde kullanabileceğiniz modeller arasında farklı kapasitelere sahip ürün seçenekleri bulunuyor. Sahip olduğunuz mekânın potansiyellerine bağlı olarak tercih edebileceğiniz çift kişilik ve tek kişilik yatak modelleri, her mekâna kolaylıkla uyum sağlayabilen alternatifleri içeriyor. Çift kişilik yatak modellerinde farklı genişliklerdeki ürün seçenekleri mevcut. Odada yeterli alanınız yoksa 150 cm’lik bir ürün ile minimum alanda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Daha geniş ve rahat bir yüzeyde uyku ihtiyacınızı karşılamak için 160’lık, 180’lik, 200’lük alternatiflere göz atabilirsiniz. Mevcut bir karyolanız varsa, bu karyolanın ölçülerine uygun ürünleri tercih etmeniz gerektiğini unutmayın!
Yatak Modelleri Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?
Yatak Modelleri Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?
Sünger ve Yüzey Özelliklerine Göre Değişen Modeller
Yatağınızın sahip olduğu sünger ve yüzey özellikleri fiziksel konforunuz açısından büyük bir önem taşıyor. Bazı kullanıcılar seçimini visko süngerli modellerden yana yaparken bazıları ise kuş tüyü yumuşaklığından vazgeçmiyor. Akıllı sünger sistemi sayesinde vücudunuzun şeklini alan visco ürünler ile bel ve omurga ağrılarına son verebilirsiniz. Açık hücreli yapısıyla oldukça hijyenik bir seçim olan visco yatak modelleri omurganıza binen yükü azaltır. Kuş tüyü süngerli modeller ise vücudun doğal omurga eğrisini korumaya yardımcı olur. Sünger üzerinde bulunan kabartmalı yüzeyler ekstra yumuşaklık hissi sağlar. Kauçuktan üretilen, doğal malzemelerin kullanıldığı lateks ürünler, bu özelliği ile kimyasal malzemelerden üretilen visco yataklardan ayrılır. Ancak tüm sünger tiplerinin ve yüzey kaplamalarının farklı dezavantajları ve avantajları mevcuttur. Yoğun şekilde bel ve sırt ağrılarından şikayetçiyseniz visco modeller sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Fakat ciddi bir ağrı probleminiz yoksa ve, aşırı terleme sorunu ile karşı karşıyaysanız lateks ürünleri tercih etmeniz gerekir. Lateks malzemede bulunan hava kanalları vücudunuzun uyku esnasında daha çok hava almasını sağlayarak terlemeyi önler.
Yatak Modelleri Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?
Yatak Modelleri Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?
Yatak Modellerinde İşlevsel Tasarımlar
Kuş tüyü şilteli, hybrid, ortopedik, pocket yaylı, bonel yaylı ve daha birçok farklı özelliğe sahip yataklardan bazıları çift taraflı olarak kullanılabiliyor. Bu durum satın alınan yatağın kullanım süresini uzatmakla birlikte yatağın yanlış kullanım olasılığını da minimuma indiriyor. Özellikle visco modellerde ters düz edilerek kullanılan ürünlerin bel ve omurgayı destekleyici yüzeyi yerine sert kısmı kullanılmış oluyor. Bu da konforlu bir uyku deneyiminin aksine sırt ve bel ağrılarına yol açabiliyor. Çift taraflı kullanılabilen işlevsel modeller bu sorunu ortadan kaldırırken, hareket transferi azaltma özelliğine sahip olan alternatifler ise kullanıcıların yanında uyuyan kişilerin uyku sırasındaki hareketlerini en az seviyede hissetmelerine olanak sağlıyor.  Özellikle çift kişilik ürünlerde önemli bir özellik olan hareket transferi azaltma, yatak fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Bunun yanı sıra farklı seçeneklerde bulunan tüm ekstra fonksiyonlar ve tasarımsal özellikler kullanışlılığı artan yatakların fiyatlarının da artmasına neden oluyor.
Teknolojinin gelişmesiyle değişen yatak sistemleri alıcıya sunulan alternatiflerin sayısını artırıyor. Siz de uykularınızı huzurla dolduracak rahat ve konforlu bir model arıyorsanız Koçtaş’ta sıralanan farklı alternatiflere göz atın. İhtiyaçlarınıza göre belirlediğiniz ürünü oturduğunuz yerden sepetinize atarak hemen satın alın!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here