Şömine Dekorasyon Fikirleri

0
4236

Şömine Dekorasyon, havaların tam da soğuduğu şu günlerde şık görünümüyle şömineler imdada yetişiyor. Kış mevsiminde dekorasyon denilince akla ilk gelen şey artık şömineler oluyor. Şömineler daha çok salon ya da oturma alanlarında yer alıyor. Eskiden ısınmak içim kullanılan şömineler artık dekor için de vazgeçilmez oluyor. Sıcak ve huzurlu bir ortam için farklı tarzda ve modelde şömineler bulunmaktadır.

Şömine Dekorasyon
Şömine Dekorasyon

Son zamanlarda modern şömineler evlerin vazgeçilmezi olmuştur. Country ve klasik tarzda şömineler de oldukça fazla tercih edilmektedir.Bununla beraber şömine dekorasyon önemli bir hâ

Şömine Dekorasyon Çeşitleri

Şömineli alanda mobilya

somine-dekorasyon
Şömine Dekorasyon

Şömine bulunan yerin bir keyif köşesi olduğunu unutmayın ve bu alanda rahat ve kullanışlı mobilyalar tercih edin. Şömineli odalarda köşeli koltuklar ve L koltuklar tercih etmek daha rahat bir ortam için idealdir. Puflar ve oturma minderleri ile şömine çevresini çay, kahve keyfi için eşsiz alan haline getirebilirsiniz. Renkli ve desenli kırlentler ortamı daha da rahat bir hale getirir. Berjer koltuklar, şöminenin yanında olmazsa olmazdır. Ortamı anında değişik bir havaya sokar. Hem ortama şıklık katar, hem de yerden tasarruf etmeyi sağlar. Şömine çevresinde halı kullanmak çok da tavsiye edilmemektedir.

Alternatif Yazı : Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Şömine dekoru

Şömine Dekorasyon
Şömine Dekorasyon

Şömine alanını özelleştirmek için farklı aksesuarlar kullanarak dekoru istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Şömine üstü farklı dekoratif eşyalar koymak için ideal olabilir. Şamdanlar, şöminenin havasını değiştiren ayrıntılardır. Çerçeveler, mumlar, biblolar ile şöminenizin dekorunu tamamlayabilirsiniz. Duvara asacağınız ayna veya tablolar ile şık bir dekor yaratmak mümkün.

Şömine Dekorasyon
Şömine Dekorasyon

Şöminenin bulunduğu duvarı taş döşemeler ile kaplamak dekora bambaşka bir hava katabilir. Gümüş renkler ve altın varak desenleri ile şömine çevresini dekore etmek kusursuz bir dekor elde edilebilir. Özellikle doğal taş ve ahşap malzemeli tasarımlar şömineyi daha etkileyici bir dekorasyon parçası haline getirir.

 

Dekor rengi

Şömine Dekorasyon
Şömine Dekorasyon

Şöminenin ateşinden ilham alarak, dekorasyonda renk seçimi yapabilirsiniz. Ateşi, kendi sıcak renkleri ile birleştirmek sıcak bir ortam için idealdir. Kırmızı, turuncu, bej, bar çiçeği, krem ve kahverengi gibi sıcak renkleri tercih edebilirsiniz.

 

Şömine Çeşitleri

Şömine Dekorasyon
Şömine Dekorasyon

Ahşap, doğalgazlı, tuğla ve elektrikli şömine çeşitleri vardır. Şömine deyince akla gelen ilk ahşap şömineler gelir. Ahşap şömineler, hem doğal hem şık görünüm için tercih edilebilir. Doğalgazlı şöminelerin kullanımı oldukça kolaydır. Odunlu şöminelerin kullanımı uygun olmadığı durumda doğalgazlı şömineler tercih edilebilir. Üstelik bakımı ve temizliği de oldukça kolaydır. Diğer en ideal şömine seçeneği ise elektrikli şöminelerdir. Isıtma gücü odunlu şömineler kadar güçlü değildir. Tuğla şömine modelleri de şık görünümünden dolayı tercih edilebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here