Salon Avize Modelleri 2018

0
2222

Salon avize modelleri salonunuzun dekorasyonun tüm ışığını yansıtacağınız, karakteristik özellikte temel ürünlerden birtanesidir. Aydınlatma grubu genel olarak şıklığa şıklık katar.Sadece aydınlatma olarak düşünmeyin, odanın tüm ambiyansı özellikle akşam ve gece vakitleri ışık yandıktan sonra avize üzerinden dağılır.Odanızın genel ambiyansına göre oda için aydınlatma seçimi yapmanız en doğrusudur. Genel tasarım rüstik ise rüstik, daha doğal renkler kullanılan ahşap temalı avizeler daha uygun olacaktır. Fakat tasarımınız modern tarz üzerine ise yapmanız gereken şey daha net çizgilere sahip metal ve modern tasarımları seçmek olacaktır.

Salon Avize Modelleri 2018
Salon Avize Modelleri 2018

Son yıllarda dünya dekorasyon anlayışına paralel olarak büyük devasa ve çok ampullü avizeler yerine daha modern ve en fazla 3 hatlı avizeler kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle salon avize modelleri arasında çok yaygındır. Bu moda değişimi her şeyden önce evlerde ki sayar havasını modern bir yaşam alanına dönüştürmüştür. Evlerimizde kullanılan sarı ışık yavaş yavaş beyaz ışığa dönmüştür. Hem büyük saray tipi avizelerin maliyetlerinin yüksek olması hem de sarı normal akkorlu ampullerin enerji sarfiyatının daha fazla olması sektördeki moda duruşunu buraya doğru çeken faktörlerden bazılarıdır.

Salon Avize Modelleri 2018
Salon Avize Modelleri 2018

Alternatif Yazı : Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri

Avize Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salon Avize Modelleri 2018
Salon Avize Modelleri 2018

Dikkat etmeniz gereken şey her şeyden evvel avizenin temel işlevi olmalıdır. Odanız kaç metrekare ve bu avizenin verdiği aydınlatma gücü sizin eviniz için yeterli midir?

Eğer bu sorunun cevabını evet olarak alıyorsak avizenin dekorasyonunuzda büyük tamamlayıcı bir faktör olduğunu unutmadan evin geri kalanın nasıl döşendiğine, hangi tarz modaya uyulduğuna dikkat etmemiz gerekir.

Renkli avizelerde son yılların moda aydınlatma çeşitleri arasındadır. Özellikle salonunuzda değişik renkli berjer veya benzeri ürünlerinizi varsa gayet güzel uyum sağlayacaktır.

Salon Avize Modelleri 2018
Salon Avize Modelleri 2018

Yine aynı şekilde ışık rengi ve tipi seçerken de yapmanız gereken şey salonunuzun renklerini göz önünde tutmaktadır. Sarı ve beyaz olmak üzere loş renklere kaçmadan salon için kullanabileceğiniz renk alternatifleri diyebiliriz. Sarı renk ışık ve tonları sade tasarımlarda daha çok kullanıldığı gibi alan genişliğine bağlı olarak beyaz ışıkta sade tasarımlarda kullanılabilir.  Dikkat edilmesi gereken konu ise ampul tipi seçimi olacaktır. Akkorlu ampuller ışık yanında ısıda saçar. Kışın güzel bir durum olsa da yaz için hiç iyi bir durum olmayacaktır. Bu perspektiften bakıldığında akkorlu veya tasarruflu ampul yerine LED ampul kullanmak çok daha doğru olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here