Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri

0
1042
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri makalemizde, Dekorasyon değişikliğine gitmek isteyen araştırmacılarımız, büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bir önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi öncelikli olarak sektör incelenmesi yapılması gerekiyor. Yapılan sektör incelenmesinin ardından bir sonraki işlem ise mobilyanın kullanılacak yer seçimi. Yer seçiminden kastımız; cafe, restoran, ofis veya ev gibi mekânlardır. Her mekân birbirinden farklı şekilde dizayn edilmesi gerekir. Yapılan dizaynlarda her mekâna farklı olarak özünde bulunması gereken bazı işlemler mevcuttur.

 

Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri

Eğer cafe gibi bir işletme açmak istiyorsanız yapmanız gereken dekorasyon konusunda araştırmalar yapıp, hitap edeceğiniz kitle seçimini de yaptıktan sonra sıra ise mobilya konusundaki seçime ve renk uyumlarına gelmekte. Sadece cafe için düşünmeyelim bu olayı. Cafe, restoran, ev veya ofis. Hiç fark etmeksizin her mekânda ve her koşulda seçim yapılması gereken mobilya tasarımı, ne tür hava katacağı ve renk uyumu konusundaki değişikliğe gidilmesi gerekiyor. Restoran gibi bir işletmeye sahipseniz insanların istekleri doğrultusunda ve hitap edeceğiniz kitle doğrultusunda çalışmalar yapmalısınız ki başarıyı elde edebilesiniz. Sizlere bu konuda yardımcı olabilecek dekorasyon stillerini paylaşıyoruz.

Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri - Klasik
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri – Klasik

Klasik Stil:

Bol derecede işçilik gerektiren mobilyalardaki ağırlık olarak soluk renkli kumaşlar ve dekoratif süslemeler tercih edilmektedir. Tam olarak özlemli stilinin havasını vermese de 1980 – 1990’ların havasını rahatlıkla verdiğini söyleyebiliriz.

Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri - Nostaljik
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri – Nostaljik

Nostaljik Stil:

Tarihi eser olarak sayılabilecek mobilyaların, fabrika üretimi olmayıp el işçiliği ile satışa sunulan ürünlerden oluşan stillerdir. Nostalji bir tutkudur ve mobilya konusunda da aynı tutkuya sahip insanların tercih ettiği konsept oluyor genellikle.

Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri - Retro
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri – Retro

Retro:

  • Zıt renklerin tezat uyumunu sağlamaları için oluşturulmuş renk uyumlarıyla flat (düz) renk adı altındaki renkleri kullanarak hafif modern hafif vintage görünümü veren stildir. Canlı renklerin tercih edilmesiyle de tanınmıştır.
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri - Minimal
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri – Minimal

Minimal:

Mavi ve beyaz tonlarının hâkim olduğu stile ait dekorasyonlarda, sadelik ön planda olup adeta ferah seviyesini yükseltmek isteyen insanların sık tercih ettiği konsepttir. Sade ama basit olmayan, sade olduğu gibi de o kadar karmaşık olan bir stildir.

Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri - Modern
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri – Modern

Modern:

Bizim de son yıllarda üzerinde çalıştığımız ve geometrik şekkiler ile dizayn edilerek tasarlanan bu gruba ait mobilyalar, oldukça şık görünüme sahip olmaktadırlar. Yaşadığımız yüzyıla ait birçok ince çizgiyi de modern stilinde bulabilmeniz mümkündür. Moda ve trende uygunluğu sayesinde birçok ev hanımı ve ofislerin tercih ettiği stillerin başında gelmektedir.

Alternatif Yazı : 6 Adımda Modern Salon Dekorasyonu

Dekorasyon seçiminde yukarıda belirttiğimiz dekorasyon tiplerine başvurabilirsiniz. Kendinize ait bir tasarım da oluşturarak, dekorasyonunu değiştirmek istediğiniz alanın havasını kendi tarzınızla bambaşka bir havaya bürünerek yeni tasarımları daha tercih edebilirsiniz. Eğer ofis için tasarımda değişikliğe gitmek istiyorsanız bizler sizlere modern ve retro stillerini tercih edebiliriz. Belirtilen 2 stil de ofisinizde mükemmel derecede hoş duracaktır ve emin olun müşterileriniz sizlere bu hoşnutluğunu gün geçmeden bildirecektir. Yapmış olduğunuz çalışmalar kadar, o çalışmaları adeta önceden haberdar eden dış görünüşe önem vererek, başarınıza başarı katmaya devam edebilirsiniz.

Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri
Mobilya Dekorasyonlarında 2018 Trend Stilleri

Evinizdeki değişiklikler için bütün dekorasyon tipleri uygundur. Nostalji seven insan hem nostalji hem de klasik stili kullanabilir. İsterse ikisinden de hafif belirtiler yaparak ortaya şaheser bir sanat çıkarabilmektedirler. Bayanların tercihi olan bir diğer stil ise modern stilimizdir. Malum bayanların moda ve trende olan bağlılıklarını biliyoruz. Bu konuda da geride kalmamak adı altında modern stili tercih etmiş bulunmakta olabiliyorlar. Modern stille beraber canlı renkleri seven hanımefendiler ise minimal stili tercih ederek derli toplu görünmesini sağlayabilirler mekânının.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here