Maskülen Ev Dekorasyonu

0
1328

Maskülen Ev Dekorasyonu, kıyafet, giyim kuşam yani moda anlamında bugün sıkça duyulan ve sevilen tarzlardan biri maskülen tarzıdır. Ancak bir tarz olarak, sadece bu alanda değil evlerde bu tarza uygun eşyalarla kendini gösterebilecektir. Diğer ev dekorasyonlarına göre daha katı ve dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Genelde ana renkler olmak üzere sıklıkla koyu renklerden oluşmuş eşyaların birbirine uyumu söz konusudur. Örneğin kahverengi ve gri çok fazla yan yana düşünülmeyen iki renktir ancak maskülen ev dekorasyonun da bu iki rengi yan yana görebilirsiniz. Burada önemli olan tonlarının uyması ve diğer eşyalarla oluşturacağı bütünlüktür.

Maskülen Ev Dekorasyonu Örnekleri

 Koltuk Ve Oturma Gruplarında Maskülen Tarz

Maskülen Ev Dekorasyonu
Maskülen Ev Dekorasyonu

Gri renkler, siyahın tonları ve kahverengi genellikle bu tarzı yansıtır. Parlak veya mat olabilir. Daha fazla ofislerde karşımıza çıkan bu modeller bütünlük oluşturulduğunda evlerde de şık bir görüntü sağlar.

Alternatif Yazı : Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

 Halı Ve Perdelerde Maskülen Tarz

Maskülen Ev Dekorasyonu
Maskülen Ev Dekorasyonu

Diğer eşyalarla uyum sağlayabilecek koyu tonlar tercih edilirken açık renk olmasına rağmen ana renklerden olan beyazında tercihen kullanıldığı görülür.

 Duvarlarda Maskülen Tarz

Maskülen Ev Dekorasyonu
Maskülen Ev Dekorasyonu

Uyumu yakalayabilecek aksesuar veya tabloların yanında daha sert bir geçişle örneğin taş görünümlü duvar kağıtlarıyla maskülen tarzını destekleyebilirsiniz ya da duvara asacağınız dikkat çekici dekoratif bir aksesuar bu tarzın tamamlayıcısı olabilir.

 Diğer Ev Eşyalarında Maskülen Tarz

Maskülen Ev Dekorasyonu
Maskülen Ev Dekorasyonu

Yine göze çarpan ürünler tercih edilmelidir. Bu sade tarz küçük ve dikkat çekmeyen aksesuarlar ile uyum sağlamayacağı gibi bu tip tercihler uyumsuz bir görüntü karşınıza çıkarabilir. Örneğin aydınlatmalar büyük ölçüde bu tarzı destekleyecek nitelikte olmalıdır. Ayaklı ve uzun aydınlatmalar bu arayışa bir cevap olabilir. Onlarında renklerinde yine ev eşyalarından çok uzaklaşmadan seçim yapılmalıdır. Bu tarz son zamanlarda daha çok ilgi görmeye başlamış, aslında açık renklerle yakalandığına inanılan ferah bir ortamın koyu renklerle de sağlanabileceği görülmüştür. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar, ortamın bütünlüğünü bozan ve karmaşa yaratan fazlalık aksesuarları çokça dekorasyon olarak kullanmak yerine daha göze çarpan eşya ve aksesuarları bir uyum ve bütünlük içinde bir araya getirmektir. Yeni nesil evlerde kullanılan gerçek ve doğru bir dekorasyon şeklidir.Yine dikkat edilmesi gereken hususlarda bu renklerin çok fazla kullanımda görüntü düzeninin bozulmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here