L Salon Dekorasyon Modelleri

0
2024

L Salon Dekorasyon Modelleri, salon dekorasyonu ve döşemesi yapmak dikkatli bir gözün yanı sıra ince bir zevk gerektirir. Kullanılan eşyaların birbirinin üzerindeymiş gibi görünmesi veya bütün renklerin birbirine karışması istenilen en son şeylerden biridir. L şeklindeki bir salonu dekore ederken, pek çok ev sahibinin yardımına L şeklinde tasarlanan köşe takımları koşar. Salonun her iki duvarı boyunca uzanan koltuk takımı, bit televizyon ünitesi sayesinde sorun çözmeye yardımcı olur. Sunmuş olduğu rahatlığın yanı sıra konfor da sunan bu takımların yanı sıra, başka hangi dekorasyon ürünleri kullanılabilir?

L Salon Dekorasyon Modelleri
L Salon Dekorasyon Modelleri

L Salon Dekorasyon Modelleri

 Doğal Renkler Kullanmak

L Salon Dekorasyon Modelleri
L Salon Dekorasyon Modelleri

Salon döşemesinde sadelik, en önemli unsurlardan biridir. Özellikle minimal ve modern çizgiye sahip olan salonlarda pastel renkler kullanmanın yanı sıra daha açık renkler tercih edilmelidir. Karmaşık desenlerinin kullanılmamasının da önemi büyüktür. L şeklinde konumlanmış bir koltuk takımında uçuk bej renkler tercih edilebilir. Koltuk takımının samimi bir görüntüye sahip olması, kırlentlere düşüyor. Odaya konulan diğer aksesuarlarla aynı rengi taşıyan ve koyu renklerde tercih edilen kırlentler koltuk takımına göz yormayan bir hava katabilir.

 Uyumlu Kullanımın Önemi

L Salon Dekorasyon Modelleri
L Salon Dekorasyon Modelleri

Muhakkak her L tipi salonun açık renkli olması gerekmiyor. Çoğu insan salona daha ciddi bir hava katmak veya sadece zevkleri doğrultusunda hareket etmek için koyu renkleri tercih edebiliyor. Tam da bu noktaya devreye girmesi gereken husus, uyumdur. Genellikle salonla bitişik duran yemek odalarında kullanılan renklerin, salonda bulunan oturma grubunun renkleriyle dekorasyon açısından uyumlu olması gerekiyor. Örneğin füme rengi L köşe takımına, deri kaplı sandalyeler eşlik edebilir. Duvarlarda kullanılabilecek hasır benzeri kaplama ise tasarımı hareketlendirebilir. Doğal gün ışığının doğru açıyla kullanımı ise oluşturulan tasarıma gölgeli bir hava katabilir.

Alternatif Yazı : Country Ev Dekorasyonu

 Peki, Ya Dar Mekanlar?

L Salon Dekorasyon Modelleri
L Salon Dekorasyon Modelleri

Dar bir salonun dekorasyon işleminde L tipi köşe takımı kullanmak son derece akıllıca bir hareket olacaktır. L köşe takımları hem tek hamlede görsellik yakalamak hem de fonksiyonellik açısından özellikle dar salonlarda sıklıkla tercih ediliyor. Dar mekanlarda dikkat edilmesi gereken nokta duvarların açık renkli olması. Duvar rengine uygun olan halıların gösterdiği uyum ilk bakışta göze çarpabilir. Yemek takımındaki sandalyelerin de koltuk takımıyla aynı renklere sahip olması gerekiyor.

 

 Renk Kombinasyonu

L Salon Dekorasyon Modelleri
L Salon Dekorasyon Modelleri

L şeklinde olan salonlar aynı şekli taşıyan köşe takımlarıyla şenlendirilebilir. Bu noktada farklı renk kombinasyonlarının yaratılması gerekiyor. Mekanı monotonluktan kurtarmak adına biraz daha çılgın renkler kullanılabilir. Açık renkli koltuk takımına rengarenk tonlarda kullanılan halılar, mekanı çok daha heyecanlı bir hale sokabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here