Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

0
3445

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri makalemizde özellikle bayanlar için evin en çok vakit geçirilen yeri mutfaktır. Kadın mutfakta tüm yetenek ve marifetlerini kullanarak harikalar yaratmak ister. Bunun için mutfağın iyi dekore edilmiş ve kullanışlı olması oldukça önemlidir. Özellikle yeni yapılarda Mutfaklara hazla geniş alanlar ayrılmamakta, bu da kullanımı ve dekorasyonu oldukça zorlaştırmaktadır. Ama yine de ne kadar küçük olursa olsun İyi dekore edilmiş bir mutfak sizin bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla sağlayabilmelidir. Peki, mutfak dekorasyonuna ne kadar vakit harcayabiliyorsunuz? Yoksa mutfağınızda hiç bir değişiklik yapmadan olduğu gibi mi kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse bu yazımızı mutlaka okumaya devam edin. Mutfağınızda yapacağınız değişikliklerin hayatınıza nasıl bir renk katacağına ve işlerinizi nasıl kolaylaştıracağına siz de şaşıracaksınız. Şimdi gelin mutfak dekorasyonunun inceliklerini ve püf noktalarını birlikte inceleyelim.

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri
Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Kullanışlı bir mutfak nasıl olmalı?

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri
Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri mutfağınız geniş ise işiniz bu anlamda çok rahat olur. Çünkü geniş mutfağı dekore etmek küçük bir mutfağa oranla çok daha kolaydır. Küçükte olsa geniş de olsa mutfakta dekorasyon anlamında en önemli şey dolaplardır. İyi yapılmış dolap seçimi mutfakta hayat kurtarıcı olacaktır. Özellikle mutfağınız küçük ise, mutfak dolabınızın bir köşesine yerden tavana kadar bir raf genişliğinde ve kapaklı bir dolap eklemenizi tavsiye edebiliriz. Bu anlamda küçük mutfaklar için köşeli ve mutfakta bulunan beyaz eşyaları da içine alan dolaplar tercih edilmeli. Hatta imkanınız varsa mutfak masanızı da dolabınızla birleştirebilirsiniz. Küçük mutfaklarda mutfak masası etrafında sandalye veya koltuk yerine bar tipi tabureler kullanmanız alanınızı oldukça genişletecektir.

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri
Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri mutfak dekorasyonunda önemli olan bir diğer husus ise ışıklandırmadır. Mutfakta oldukça canlı ve göz yoran ışıklardan ziyade loş ve dinlendirici ışıklar kullanmalısınız. Mutfakta avize kullanımının artık modası geçti diyebiliriz. Özellikle modern ve spor mutfaklarda artık kendinden aydınlatmalı tavanlar kullanılıyor. Mutfakta en kullanışlı ve şık uran pencere tipi boydan olan pencerelerdir. Özellikle bahçeli bir eviniz varsa, mutfaktan bahçeye açılan bir kapı mutlaka yaptırmalısınız. Bu kapı ve yanındaki boydan, Fransız pencereleri oldukça şık duracaktır. Mutfakta zebra perdeler bu aralar oldukça sık kullanılıyor. Ancak kullananların büyük bir kısmı mutfakta zebra perdelerden memnun değiller.

Alternatif Yazı : Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Zebra perdenin kullanımı zordur. Özellikle mutfak gibi oldukça aktif kullanılan mekanlarda zebra perdelerden kaçınmanız gerekir. Ayrıca zebra perde mekanı diğer perdelere göre daha karanlık yapar. Mutfağını fazla güneş almıyorsa ve tek camı varsa zebra perde tercihi izin için ölümcül bir hata olabilir.

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri
Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Mutfak mobilyasında yeni trent soft renkler ve minimal detaylı mobilyalar

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri
Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

O eski; kırmızı, yeşil, mor; büyük ve göz yoran mobilyaların modası çoktan geçti. Yeni mobilyalar artık olabildiğince konforlu ve basit detaylarla üretilmeye çalışılıyor. Egzotik desenli ahşap masalar mutfakta oldukça şık durmaktadır. Mutfak dekorasyonu konusunda ki son tavsiyemiz ise gereksiz objelerden ve lüzumsuz kalabalıklardan kaçınmanızdır. Mutfak zaten doğası itibarıyla kalabalık olacaktır. Baharat takımınız, yağdanlığınız, tuzluğunuz ve diğerleri sürekli elinizin altında olsun istersiniz. Bunlar obje olarak mutfağa yeterli, fazlasından kaçının.

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri
Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Dekorasyon bir sanattır. Eğer dekorasyon anlamında ortaya iyi bir iş çıkarmak istiyorsa bu işe ciddi biz zaman ve bütçe ayırmanız gerekir. Ama bunun karşılığını da mutlaka alırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here