Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

0
1492

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Modern ve şık bir mutfak her kadını mutlu eder. Çünkü mutfakta en çok zaman geçiren kişi evin hanımıdır. Bir de o muhteşem mutfağın dolapları kırmızı renkte ise… Gelin bakalım kırmızı mutfak dolabı mutfağa nasıl bir hava katar ve doğru kullanımı nasıl olur?

 

Mutfaklar, artık oldukça gösterişli ve modern… İddialı bir renk olan kırmızı da mutfağı renklendirmek ve enerji katmak tercih ediliyor. Fakat mutfakta kırmızının nerede kullanılacağı oldukça önemli. Kırmızı mutfaklı bir dekorasyon renkler ile dengelenmelidir. Mutfağın büyüklüğü ve aldığı ışık göz önünde bulundurularak, kırmızı mutfak dolabınıza uygun bir mutfak dekoru yapabilirsiniz.

 

Kırmızı Rengin Mutfakta Etkisi

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri
Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

 

Göz kamaştırıcı ve modern mutfak elde etmek isteyenlerin rengi kırmızıdır. Kırmızı rengin enerjisi ile mutfağınızı daha dinamik ve renkli bir hale getirebilirsiniz. Kırmızı renk aynı zamanda iştah açıcı özellik de taşımaktadır. Kırmızı renk metabolizmayı hızlandırır ve kan akışını hızlandırır. Bu yüzden ünlü fastfood markalarının logoları ve dekorları kırmızıdır. Bu yüzden lezzetli mutfaklar için kırmızı renk ideal bir renktir. Ancak unutmamak gerekir ki kırmızı rengin aşırı kullanımı agresif bir etki yaratır.

 

Kırmızı Dengeli Kullanılmalı

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri
Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Ayrıca kırmızı renkte mutfak dolabı, mutfağı olduğundan daha küçük gösterebilir. Bu yüzden kırmızı renk dengeli olarak kullanılmalı. Özellikle karanlık ve küçük mutfaklarda kırmızı rengin kullanımına dikkat edilmelidir. Kırmızı mutfak dolapları, beyaz renk ile dengelenebilir. Kırmızı ve beyaz renge kontrast oluşturup tamamlayan renk siyahtır. Ufak siyah dokunuşlar ile dekoru tamamlayabilirsiniz.

Alternatif Yazı : Maskülen Ev Dekorasyonu

Kırmızı mutfak dolabı kullanılan bir mutfakta ahşap sandalyeler kullanılabilir. Hasır eşyalar da kırmızı mutfak dolaplarının yanında kullanılabilir. Ahşap ve hasır, kırmızının keskin ve çarpıcı etkisini yumuşatır.

 

Doğru Renkle Yakıştırın

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri
Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Kırmızı dolaplı bir mutfakta duvarlara en çok yakıştırılan renk beyazdır. Gri, krem ve bej renkler de tercih edilebilir. Duvarlarda gri renk kullanmak riskli olabilir. Doğru tonda gri seçilmezse, kırmızı mutfak dolabının etkisiyle karanlık ve kirli bir görüntü ortaya çıkar. Fakat fırın, buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi eşyaları gri seçebilirsiniz. Pastel mavi, bebe mavisi gibi renkte aksesuarlar mutfağa farklı bir hava katacaktır. Zemin seçimi de açık renkte olmalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here