İyi Bir Uykuyu Özleyenlere: Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

0
338

İyi Bir Uykuyu Özleyenlere: Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Ortopedik Yatak
Ortopedik Yatak

Hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirdiğimiz için doğru yatak seçimini yaptığımıza emin olmalıyız. Uykuyu etkileyen faktörler arasında ışık seviyesi, ses, stres gibi bir dizi etken vardır ama bütün bunların merkezinde yatak bulunur. Sağlığınız için en uygun yatak modelleri ve fiyatlarını Yataş Bedding’te bulabilirsiniz.

 

Yatak, Hayatınızın En Önemli Parçasıdır

Ortopedik Yatak
Ortopedik Yatak

Yapılan araştırmalar, rahat olmayan bir yatağın sizi her gece uykunuzdan en az bir saat mahrum bırakabileceğini gösteriyor. Bu nedenle yatağınız rahat değilse ya da eskidiyse, sizin için doğru olan yeni bir yatağa geçmeniz olacaktır. “Mükemmel yatak yoktur, sizin için doğru olan yatak vardır,” sözü boşuna değildir. Yani, yeni bir tane satın alırken acele etmemeli ve konforunuz için mutlaka denemeli ve rahatlığını test etmelisiniz. Baktığınız modelin kalınlığı, içindeki malzemenin dolgunluğu, son teknolojinin kullanılıp kullanılmadığı ve spesifik özellikleri karar vermenizde size yardımcı olabilir.

 

Omurga Desteği İçin Ortopedik Yatak Modellerini Seçin

Ortopedik Yatak
Ortopedik Yatak

Omurgaya yeterince destek veren ortopedik yatak modelleri, vücudun omurga eğrisini korumaya yardımcı olur. Yatak seçerken vücudunuzun en ağır kısımları olan basınç noktalarına dikkat edin. Örneğin Yataş Bedding’in ödüllü Support Line modeli, iki katlı özel bir yay sistemi sayesinde omurga dostudur. Ortopedik olanlarda ayrıca kişiye özel uyku sıcaklığı sunan ve yüksek konfor sağlayan modeller de bulunur. Yine lüks örme kumaşla yapılmış yüzeyi, iç ve kenar destek süngerleriyle full ortopedik modeller de sağlığını düşünenler için doğru seçimlerden biri olacaktır.

 

Kim Demiş Tek Kişilik Yataklar Konforsuzdur Diye?

 

Boyutlarına göre düşünüldüğünde akla tek kişilik yatak ve çift kişilik yatak gelir. Evet boyutları itibariyle tek kişilik olanlar genellikle çocuk odalarında kullanılır ama aslında iyi tasarlanmış, kaliteli malzemelerle üretilmiş ve standart tek kişilik olanlardan ebat olarak biraz daha büyük olanlar çok rahat bir şekilde yetişkinlere de sağlıklı ve konforlu bir uyku vadeder. Tek kişilik modelleri küçük bir odanız varsa burada ağırlayacağınız misafirleriniz için de düşünebilirsiniz. Tek kişilik modellerde de özel çift tavlanmış çelik yaylardan oluşan DHT Yay Teknolojisi aradığınız özelliklerden olmalı. Ayrıca bu modellerde yüksek konfor sağlayan dolgu malzemesi de uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Yine ekonomik olduğu kadar kaliteli, yüksek yoğunluklu süngerler sayesinde omurga desteği sağlayan modeller de tercih edilebilir.

 

Çift Kişilik Yataklarda En Güzel Uykular

 

Çift kişilik yataklar, adeta uyku konforunu yeniden tanımlıyor. Yataş Bedding’in zengin koleksiyonunda bulunan yaklaşık 8 farklı ebattaki çift kişilik modellerin yanında vücudun her bölgesine ayrı destek veren ortopedik modelleri de bulmak mümkün. Koleksiyonda ayrıca sahip olduğu saf yün sayesinde ısının eşit dağılımını sağlayan, mikroklima özellikli olanlar ve kumaşında bulunan gümüş iyonları sayesinde kötü koku oluşumunu engelleyenler de mevcut. Bazı modeller ise çıkarılabilir-yıkanabilir kılıfı sayesinde uzun yıllar temiz ve hijyenik bir şekilde kullanılabilme özelliğine sahip. Çift kişilik olanların önemli bir özelliği de bireysel uyku düzenine uyumlu olması. Bazı insanlar kıvrılarak uyurken bazıları daha çok yayılır ve ekstra alana ihtiyaç duyar. Bu tür durumlarda iki kişi yatıyorsanız, yatağınız en rahat uyku pozisyonunu rahatça bulmanızı sağlamalıdır. Bu sayede, kesintiye uğramadan konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Kaliteli bir uykunun vazgeçilmezi olan tek kişilik ya da çift kişilik onlarca yatak modelini Yataş Bedding’te bulabilir, bütçenize uygun yatak fiyatları sayesinde sağlığınız için en ideal ve uzun ömürlü olanı seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here