Gençlerin Dünyasını Şekillendirecek Genç Odası Önerileri

0
102

 

Gençlerin Dünyasını Şekillendirecek Genç Odası Önerileri
Gençlerin Dünyasını Şekillendirecek Genç Odası Önerileri

 

Çocukluktan gençliğe adım atmakta olan her genç kendi dünyasını yansıtmak istediği bir oda dizayn etmek ister. Genç odası takımı, gençlerin uzun dönem boyunca ihtiyacı olacak eşyaları içeren mobilya grubudur. Temelde yatak, ranza çalışma masası, gardırop gibi eşyalardan oluşmaktadır. Ancak odanın atmosferine uygun seçilecek bir şifonyer, kitaplık, ayna ya da saat gibi aksesuarlar ile yatak odasını, çalışma odası ile aktivite odasına dönüştürebilirsiniz. Hem işlevsel hem de konforlu genç odası arayanların imdadına koşan İder Mobilya, farklı konseptlere hitap eden tasarımlarını her bütçeye uygun genç odası fiyatları ile gençlerin beğenisine sunuyor. Dilerseniz takımlardaki tüm parçaları alabilir ve eşsiz bir kombin yapabilirsiniz. Dilerseniz ihtiyacınız olan parçayı alıp kendi tarzlarını oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

 

Farklı Dekorasyonlar ile Genç Odasını Kişiselleştirebilirsiniz

Gençlerin Dünyasını Şekillendirecek Genç Odası Önerileri
Gençlerin Dünyasını Şekillendirecek Genç Odası Önerileri

 

Genç erkek ve genç kız yatak odalarını hobi ve ilgi alanlarını daha iyi yansıtmaları için modern stiller tercih edebilirsiniz. Dekorasyon için odanın temasını sevdiği bir film, beğendiği bir kitap ya da ilgilendiği spor alanına göre belirleyebilirsiniz ve kullanılacak objelere yer verebilirsiniz. Müziğe ilgisi varsa odanın ana temasını müzik olarak belirleyebilirsiniz. Kitap okuma alışkanlığı varsa dekoratif kitaplıklar seçebilirsiniz. Seçtiğiniz genç odası takımına uygun dekoratif aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Böylelikle seçtiğiniz model ve renklere ek olarak yapacağınız küçük dokunuşlarla odayı kişiselleştirebilirsiniz.

 

Doğru Genç Odasını Seçmek için İhtiyaçları Doğru Belirleyin

 

Gençlerin evde en çok zaman geçirdikleri yer olan yatak odaları, aynı zamanda dünyalarını yansıttıkları bir yer olduğundan dolayı genç odası için ferah bir ortam yaratmak önemlidir. Odalarını eşyalar ile doldurmak, kalabalık bir ortam oluşmasına sebep olacak ve özgürce hareket etmelerine de engel olacaktır. Bu nedenle genç odası takımı almadan önce odanın boyutu göz önüne alınmalıdır. Küçük bir odaya sahipseniz, çok fonksiyonel özellikleri olan mobilyalar tercih edebilirsiniz. Az yer kaplayan ama işlevsel olarak çok kullanım alanı sunan genç odası mobilyalarını da tercih listenize ekleyebilirsiniz. Depolama alanı fazla olan mobilyalar, küçük odaya sahip olanlar için hayat kurtarıcıdır. Tek işlevli çalışma masası yerine aynı zamanda kitaplık olarak da kullanabileceğiniz çalışma masalarına bakabilirsiniz. Böylelikle az yer kaplayacak ve birden fazla ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Yatak tercihleri her ne kadar tek kişilik yataklardan yana kullanılsa da eğer bir odayı birden fazla genç kullanacaksa ya da odanızın boyutu dar ise ve yerden tasarruf etmek isterseniz dolap ve çekmece gibi detayları içinde barındıran İder Mobilya dekoratif ranzalarını seçerek gençlerin ruhuna hitap edecek bir genç odası oluşturabilirsiniz. Ayrıca, farklı bölmelere sahip bir gardırop seçerek de eşyaların derli toplu durmasını sağlayabilirsiniz.

 

Genç Odasında Renk Uyumuna Dikkat Edin

Kız genç odası ya da erkek genç odası modellerinde kullanışlılık ve işlevsellik en çok aranılan özellikler arasında. Bunun yanında kalite ve konfor olmazsa olmazlar. Ancak renk seçimi ve uyum da atlanmaması gereken özelliklerden. Halı renginden mobilya rengine, duvar renginden parke ve perde renklerine kadar odanın her bölümünde renk uyumu sağlamalısınız. Genç odası için fazla koyu ve iç karartıcı renk seçiminden kaçınmak genç odası için ferah bir ortam oluşturmanızı sağlar. Ancak koyu renkleri beyaz ile de kullanarak ortamı yumuşatabilirsiniz. Toprak tonlarını ve soft renkleri canlı ana renk ve tonlarıyla kullanarak odaya renk katabilirsiniz. Ahşap malzemeden seçeceğiniz yatak, gardırop ve çalışma masasını da odanızın ortasına sereceğiniz renkli bir halı ya da asacağınız bir perde ile kombinleyebilirsiniz. Size tasarım özgürlüğü sunacak, her metrekare odaya uyum sağlayacak ve gençlerin beğenisini kazanacak tüm modern ürünlere İder Mobilya’dan ulaşabilirsiniz. Gençlerin, tarzını yansıtan modeller ile seneler boyunca zevkle kullanacağı bir odaya sahip olmasını sağlarken, yaşam alanlarını da daha konforlu hale getirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here