Dekoratif Dresuar Modelleri

0
1627

Dekoratif Dresuar Modelleri makalemize başlamadan önce bu ürünün tarihini ve kullanım alanlarını araştıralım;

DRESUAR NEDİR?

Dekoratif Dresuar Modelleri
Dekoratif Dresuar Modelleri

Günlük yaşantımızda adını pek de duymadığımız mobilya isimlerinden biri olan dresuar kelimesi Fransızcadan geçmiş sözcüklerden biridir. Dresuar adı verilen bu mobilya evlerin giriş bölümü yani antre denilen bölümlerinde kullanılan düz ayaklı veya duvara sabitlenmiş şekilde duran çok amaçlı kullanılan bir sehpaya benzeyen ve aynı zamanda şık bir gösteriş sağlamak amacıyla yapılmış bir çeşit mobilya ürünüdür.

 

 DRESUAR KULLANIM ALANLARI

Dekoratif Dresuar Modelleri
Dekoratif Dresuar Modelleri

Dresuar genellikle antre yani giriş yerlerinde kullanılması daha yaygın iken evin farklı bölümlerinde de kullanıma açık rahat ve pratikliği ile kullanıma uygun bir mobilya ürünüdür. Kullanım alanları genelde anahtar, telefon, şarj aleti, cüzdan gibi eşyaları muhafaza etmek olduğu için mutfak, oturma odası, salon gibi yerlerde kullanılabilecek aynı zamanda şık bir aksesuar ürünüdür. Küçük olan evlerde dresuarlara yer verme fikri pek yaygın gibi görünmese de aslında bu tarz evlerde kullanım rahatlığı daha bir başkadır denilebilir. Dresuarlar genelde toplayıcı görevi gördüklerinden ve çok çabuk kaybolabilecek eşyaların kaybolmaması için kullanıldığından dolayı kullanım açısından gayet pratik ve görünüm açısından şık bir hava yaratabilir.

Alternatif Yazı : Stüdyo Daire İçin Dekorasyon Fikirleri

DEKORATİF DRESUAR MODELLERİ

Dekoratif Dresuar Modelleri
Dekoratif Dresuar Modelleri

Evlerimizin vazgeçilmez özelliklerinden biri olan dekorasyon ürünleri bizleri yine farklı yönleri ve modelleri ile kendisine çekmeyi başarabiliyorken, kullanım pratikliği ile de vazgeçilmezlerimizden biri olabiliyor. Bunlardan biri olan dekoratif dresuar modellerine bakıldığı zaman zevk ve isteklere göre birden çok modeller ile karşımıza çıkabiliyor. Dresuar modellerinden aynalı dresuarlar 2017 dekorasyon ürünlerinden gözde ürünler haline gelirken, ahşap cnc işlemeli dresuar modelleri de bu yıla damgasını vuruyor. Dresuar modellerinin klasik havasını modern çizgiler ve kaliteli malzemesi ile şık bir hale getirebiliyor. Evlerimizin havasını değiştirip ferah bir ortam ve göz alıcı bir görüntü elde edebilmek için dresuarlara yer vermek harika bir fikir olabiliyor.

Dekoratif Dresuar Modelleri
Dekoratif Dresuar Modelleri

 DRESUAR SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Dekoratif Dresuar Modelleri
Dekoratif Dresuar Modelleri

Dresuar mobilyalar, sürekli kullandığımız küçük parçalı eşyalarımızı koyabileceğimiz bir mobilya türü olduğundan aslında bizim için önemli bir rol oynayan yardımcılarımızdır. Dresuar seçerken dikkat edeceğimiz hususlardan öncelikli olanı kullanım alanına göre belirlenecek olmasıdır. Uzun ayaklı olması eşyalarımıza ulaşma konusunda yardımcı olacağı gibi kullanım açısından da pratik olacağı söylenebilir. Aynı zamanda bu tarz dresuarlara küçük çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız ulaşamayacağı gibi daha güvenli ve önlem alınabilir bir seçim olabileceği de gözlerden kaçmayan bir etken olarak sayabiliriz. Hayatımızda bir dresuar mobilyasına yer açmak, şık bir görüntü yaratmak gibi birden çok sebebimiz var aslında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here