Dekorasyonda Köşe Koltuk Nasıl Kullanılır?

0
151

Dekorasyonda Köşe Koltuk Nasıl Kullanılır?

Köşe koltuk takımları, fonksiyonel ve dekoratif seçenekleriyle oturma alanlarınıza fark katar. Her kullanıcının tercihine göre kalite, rahatlık ve şıklığı bir araya getiren köşe koltuklar, hayal ettiğiniz görünümü elde etmenizi sağlayabilir. Hem birbirinden ayrı hem de bir bütün şeklinde üretilen modeller arasından dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz birini seçmeniz mümkün!

 

Kitap okurken ya da ailenizle vakit geçirirken rahat bir kullanım sağlayan bu modeller, dar denilebilecek alanları bile en şık şekilde değerlendirmenize olanak sağlıyor. Dinleneceğiniz zaman uzanma imkanınızın yanı sıra evin en kalabalık olduğu günlerde maksimum misafiri ağırlayabilmenize olanak tanıyor.

Vazgeçilmeyen Trend: Köşe Koltuk Modelleri

 

Her yıl farklı modellerle dekorasyon trendleri arasında yerini bulan L koltuk takımları ile evinizin köşe olarak adlandırılan bölümlerinde hem alandan tasarruf edebilir hem de normal koltuk takımlarına göre daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle boyut olarak küçük evlerde tercih edilen bu modeller, misafir ağırlandığı zaman yatak haline getirebilme özellikleriyle de kullanıcılarının gözdesi olmayı sürdürüyor.

 

Kendi tarzınızı köşe koltuklarla yansıtırken o alanı daha farklı ve kişisel kılmak için çeşitli dokunuşlar yapabilirsiniz. Sizin için küçük alanları değerli kılacak, görselliği ve işlevselliğiyle göz dolduran bu modelleri değerlendirmeniz için küçük öneriler hazırladık.

 

Köşeleri kullanılabilir kılmak için üretilen köşe takımları, modern bir yaklaşım sunsa da pek çok seçeneğini bulmak mümkün. Modern çizgilerden klasik modellere kadar her tarza hitap eden modeller görselinin yanı sıra dinlenme esnasında da keyfi ayağınıza getiriyor.

 

Köşe Alanınızı Nasıl Zenginleştirirsiniz?

Köşe koltuk takımı seçiminiz tamamsa şimdi sıra, tüm parçaları tamamlamakta! Takımı tamamlayacak yan sehpalar, koltukta vakit geçirmekten hoşlanan kullanıcılar için çözüm sağlayacaktır. Alanı daha derin göstermek için iki duvarda kesilmeden devam eden bir ayna tercih edilebilir. Aynadan daha renkli ve aydınlık seçimler yapmak isteyenler için vurgulu spot aydınlatmalar tercih edilebilir. Doğrudan boş bir duvar aydınlatılabileceği gibi sevdiğiniz bir tabloyu da vurgulayabilirsiniz. Bunların yanı sıra çok daha minimalist çizgiler yakalamayı hedefleyen dekorasyonlarda köşe rafları kullanılarak bir kitaplık ya da dekoratif objelerin konacağı bir alan oturma grubunun üst kısmında tasarlanabilir.

 

Eğer köşe koltuk tercih ettiyseniz üzerini tarzınıza uygun sayısız yastıkla destekleyerek zengin bir görünüm de elde edebilirsiniz. Renkli birçok seçenek odayı karışık gösterir diye sakın çekinmeyin! Koltukların en değerli tamamlayıcılarından biriyse büyük bitkilerdir. Koltuğunuzun yanında saksısıyla herkesi şaşırtacak büyük bir bitkinin sizi selamlaması ortamı çok daha ferah gösterir.

 

Hobilerinize ve zevkinize göre köşeyi çeşitlendirmek isterseniz küçük bir bar alanı, keyifli bir kahve istasyonu ya da mini bir buzdolabı size eşlik edebilir. Her duvarda kullanabileceğiniz gibi koltuğun uzun olan bölümüne ait duvarda sıra dışı bir duvar kağıdı tercih ederek köşe koltuk alanınızı genişletebilir, tüm gözleri o köşeye çekebilirsiniz.

 

En Uygun Köşe Koltuk Modelini Nasıl Seçebilirim?

 

Klasik, modern, İskandinav, minimalist ya da country… Yüzlerce köşe koltuk seçeneği arasından en uygun olanı tercih etmeniz için değerlendirmeniz gereken kriterler vardır. Bazı modellerde kendinizin kullanımına göre tasarlamanız için modüler çözümler bile mevcut. Kendiniz için en uygun köşe takımını seçerken kullanacağınız alanın duvar ve metrekare ölçüleri en önemli gereksinimdir. Seçeneklerinizi elemek adına renk, doku, rahatlık, ve stil öne çıkar. Kullanım kolaylığı açısından oturma grubunuzun yatak haline getirilebilmesi bile modeller arasından eleme yapmanız için size yardımcı olacaktır. Kendinize en uygun modeli bulmak için Engince’nin L koltuk modelleri arasında küçük bir gezintiye çıkabilir, köşe koltuk fiyatlarını detaylıca inceleyebilir; oturma alanınızın başrolü haline gelecek, zevkinize göre bir seçime imza atabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here