2020 Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri Hafta :#18

0
348

2020 Yatak odası dekorasyon fikirleri makalemizde evin salondan sonra en önemli köşesi olan yatak odası için dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğiz. Yatak odası özellikle uyku alanı olduğu, uykuda yaşamsal faaliyetlerin düzene girmesi için en gerekli şey olduğundan kimse farketmesede hayati önem taşımaktadır. Unutmayın, beyin faaliyetlerinizden fiziki faaliyetlerinize kadar hepsi kaliteli bir uyku ile tamamlanır. Güne ne koşullar altında merhaba derseniz, gününüz aynı şekilde ilerleyecektir. Özellikle gözünüzü güne güneş ışığı ile açmanızı en baştan tavsiye ederiz.

2020 Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri
2020 Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Gün Işığı ve Önemi

Günışığı ve Önemi
Günışığı ve Önemi

Eskilerin bir lafını hatırlatarak açalım bu paragrafı. Güneş girmeyen eve doktor girer 🙂 Saat kaçta uyandığınızın çok önemi yok, gün ışığı bakımından cennet olan bu ülkede sabah uyandığınız gibi gün ışığı görmemeniz varlığın içinde yokluktan başka hiçbir şey olamaz. İsveç’te yaşadığım 6 ay boyunca aradığım tek şey gün ışığı olmuştu, samimi bir itiraf olarak burada kalsın. Tabi bu konuda pencereler ve perdelerden yardım alıyoruz. Burada ki püf nokta ise sabahları ışığı tam manasıyla içeri alan perde yapınızın geceleri sokak ışıklarını içeri almaması gerekirki uykunuz kaliteli bir şekilde olsun. Eğer odanın geometrisi uygunsa ışık kaynağını doğrudan yatağınızın karşısına alın. Eğer değilse yanınıza planlayabilirsiniz. Sabah uyandığınız gibi yüzünüze güneş ışığı vurması enerjinizi ciddi miktarda artıracaktır.

Günışığı ve Önemi
Günışığı ve Önemi

Odanızda Sanata Yer Verin

Yatak Odasında Sanat
Yatak Odasında Sanat

Aynı diğer odalarda olduğu gibi bu odadada tablolar, biblolar kullanabilirsiniz. Odanızın renk düzenine göre seçeceğiniz aksesuarlar özellikle göz zevkinizi düzeltecek ve odaya olan sevginizi artıracaktır. Aydınlık, ferah manzara tabloları yatak odaları için özellikle iç açıcı, moral yükseltici öğeler olarak bilinmektedir. Özellikle tablolarda yeşil ve doğa temasını işlemenizi tavsiye ederiz. Bununla beraber bu tabloları odanın ışık alan yerlerine yerleştirmeniz gözünüz açısından faydalı olacaktır. Beyniniz gün ışığı ile tablonun içeriğini birleştirecek, ekstra huzur sağlayacaktır.

Salon dekorasyonları için yazımızı inceleyebilirsiniz : 2020 Salon Dekorasyonları Hafta :#17

Yatak Odası Dekorasyonunda Fikir Akımları

Yatak Odası Dekorasyon Çeşitleri
Yatak Odası Dekorasyon Çeşitleri

Başlıklar halinde verirsek, romantik, doğal ahşap, vintage, modern ve minimalist olarak adlandırabiliriz. Fakat bu akımlardan hangisini seçtiğinizden çok bunu nasıl koordine ettiğiniz önemli durumda olmaktadır. Küçük yatak odaları için bazı akımlar daha uygun iken bütçe büyük olunca bazı akımlar daha uygun olmaktadır. Tamamen size bağlı olan bu seçimi eklediğimiz görsellerden yola çıkarak düzenleyebilir, fikir edinebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri
Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here