2020 Banyo Dekorasyon Fikirleri Hafta :#17

0
1062

2020 Banyo Dekorasyon Fikirleri makalemizde salon dekorasyonları makalemizde başlattığımız eylemi devam ettireceğiz. Dekorasyon konusunun en çok farklı şekillerde kullanıldığı alanlardan bir taneside banyodur. Aynı zamanda banyo tasarımını dışarıdan etkileyen pek çok etmen vardır. Fayansların renklerine kadar çeşitlilik gösteren dekorasyon tipinde en başlıca dikkat etmeniz gerekenlere ve örneklerimize bakalım.

2020 Banyo Dekorasyon Fikirleri
2020 Banyo Dekorasyon Fikirleri

Dekoratif Banyo Dolapları

Kavisli Banyo Dolapları
Kavisli Banyo Dolapları

Doğrudan en fazla göze çarpacak olan dekorasyon öğesi banyolarda mutlaka banyo dolaplarıdır. Toplam alana göre ne kadar yer kapladığı, bataryasının şekli, aynasının nasıl olduğu en değerli konulardandır. Yine banyo dolaplarının renklerini fayans renginize göre seçmenizde fayda vardır. Bunun dışında zıt renkler veya daha canlı renkler tercih edilebilir fakat, çok fazla parlak renk kullanılmamaya dikkat edilmesi gerekir. Minimalist ve sade tasarımların her zaman daha kuvvetli olacağı, banyolarda daha fazla rahatlık sağlayacağı bilinen bir gerçektir.

Küçük Banyo Dekorasyonu
Küçük Banyo Dekorasyonu

Dekoratif Küvet

Küvetin Dekoratif Seçimi
Küvetin Dekoratif Seçimi

Eğer banyonuzda kullanacağınız şey küvet ise hem dekoratif hem kullanışlı olması açısından pek çok önemli faktör bulunmaktadır. Aynı zamanda son yıllarda pek çok renkte bulunan küvet çeşitleri ile dekorasyonunuzu daha farklı hale getirebilirsiniz.

Duş Kabini

Modern Banyo Dekorasyonu
Modern Banyo Dekorasyonu

Daha dar yada kullanıma göre seçilen duş kabinlerinde seçenek daha fazla. Cam çeşitinden tutun, camı destekliyecek çerçevenin rengine göre banyonuzu dekore edebilirsiniz. Bunların yanı sıra tekneli veya teknesiz duş kabinleri seçebilirsiniz. Fakat hem kullanım zorlukları hemde uzun vadede dayanıksız olması nedeniyle duşakabin tekneleri tavsiye etmiyoruz.

Gömülü Duş Alanı
Gömülü Duş Alanı

Banyo Aksesuarları

Sade Banyo Dekorasyonu
Sade Banyo Dekorasyonu

Gerek havlularınız için, gerek diş fırçalarınız için ve aklınıza gelen bütün banyo aksesuarları için bolca dekoratif aksesuar mevcut. Duşakabin içi veya dışı gibisinden seçmenizde olayın kolay ve güzel kısmı. Ne kadar duşakabin içinde kullanabileceğiniz pek çok alternatif olsada, paslanma veya sıcaklıktan dolayı yerleşmeme problemlerinden dolayı mümkünse kabinin mimarisini içeriden raf gibi tasarlamayı daha fazla öneriyoruz.

Sade Banyo Dekorasyonu 2
Sade Banyo Dekorasyonu 2

Duş Başlığı Seçenekleri

Minimalist Banyo Dekorasyonu
Minimalist Banyo Dekorasyonu

Bu seçenek tamamen kişisel olsada tüm vücudunuza suyu eşit miktarda aktarabilen fayansın içine gömülebilen sağlam, kaliteli duş başlıklarını tavsiye ediyoruz. Yukarıdan sürekli gelen su, yağmur hissi vereceğinden kendinizi doğal bir ambiyans içinde hissetmeniz duş sonrasında gelen huzurunuzu artıracaktır. Koçtaş Duş Başlıkları 

Yine aynı kategoride olan diğer yazılarımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Banyo Dekorasyonu Kategorisi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here